LeGrando

První tréninkový prostor specializující se na výuku cirkusových dovedností dětí a mládeže.

Jsme cirkusová škola pro děti, mládež a dospělé, která funguje od roku 2005 v brněnských Kohoutovicích jako projekt „Lužánek – střediska volného času.“ . Díky dlouholetým kontaktům s Německými kolegy jsme zahájili svoji činnost jako první tréninkový prostor specializující se na výuku cirkusových dovedností dětí, mládeže i dospělých. Posláním Cirkusu LeGrando je vzdělávat a tvořit prostřednictvím cirkusového umění.

Cirkus LeGrando je mobilním cirkusem pro děti a mládež.

Nabízíme workshopy ve více než 14-ti cirkusových disciplínách ve vlastním malém šapitó i v kamenné budově. Výčet kategorií cirkusové pedagogiky, které nabízíme, viz sekce „S čím pracujeme.“

Vedle celoroční vzdělávací činnosti nabízíme i tábory, výukové programy a další akce pro veřejnost. V roce 2013 získáváme multifunkční přístavbu – Manéž – a výrazně tak rozšiřujeme nabídku také pro dospělé formou kondičních kurzů, např. vzdušné akrobacie. Udržuje kontakty také s kolegy z oboru po celé Evropě.

Chceme pozapomenuté kouzlo cirkusu přenést zpět mezi dospělé i děti. Naše programy rozvíjejí motoriku, artistické dovednosti, prezentační dovednosti a zprostředkovávají dětem a mládeži pozitivní zážitky a růst sebevědomí v duchu zážitkové pedagogiky. Vychováváme výzvou k překonávání sama sebe, vychováváme dobrodružstvím. Dobře vyškolení trenéři jsou zárukou solidní a bezpečné práce.

Trenérská sekce odrostlejších cirkusáků vystupuje s představeními, které hraje nejen na festivalech nového cirkusu. Účastníme se také pouličních průvodů, městských slavností a nočních ohňových show – naše šapitó můžete potkat doslova po celé republice s neokoukanou atrakcí – praktickým zkoušením vybraných cirkusových disciplín pro malé i velké. Pro bližší info nás prosím kontaktujte.

Detail
Detail